• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Решетилівські краєзнавці у складі полтавської делегації побували на Всеукраїнській краєзнавчій конференції "Дорогами слави і безсмертя" в місті Ужгороді

Решетилівські краєзнавці у складі полтавської делегації побували на Всеукраїнській краєзнавчій конференції "Дорогами слави і безсмертя" в місті Ужгороді

2014-11-11

/Files/images/20141102_4.jpg Члени полтавської делегації із заступником директора Українського державного центру туризму і краєзнавство Д.Г.Омельченком
У період з 30 жовтня по 02 листопада 2014 року в місті Ужгороді відбулася Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді "Дорогами слави і безсмертя", присвячена 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників.
Цей захід став підсумком І етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо».
Проведення заходу здійснювали Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді у співпраці з Радою Організації ветеранів України, Правлінням Національної спілки краєзнавців України за підтримки органів державної влади Закарпатської області.
Мета конференції – сприяння вихованню в учнівської молоді патріотизму, формуванню національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України.
До складу делегації Полтавщини увійшли кращі юні краєзнавці: Тетяна Курись та Дарина Антонюк, учениці 11 класу Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника, Марина Білик, учениця 10 класу Полтавського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П.Котляревського, Анастасія Буликан, учениця 10 класу Полтавської гімназії № 21.
Делегацію очолила досвідчений краєзнавець, вчитель історії, керівник історико-краєзнавчого гуртка «Стежинами рідного краю» Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника Наталія Олександрівна Ширшова.
Основною частиною у роботі конференції було представлення пошуково-дослідницьких робіт юних краєзнавців в секціях за напрямами:
- український вимір перемоги: фронтовий шлях військових частин і з’єднань, що обороняли та визволяли Україну;
- діяльність національно-визвольних формувань, партизанських загонів, підпільних груп, у т.ч. молодіжних, загонів інтернаціонального руху опору;
- дослідження участі юних героїв у складі військових частин, партизанських загонів, підрозділів ОУН-УПА, підпільних організацій, їх особливої ролі в цій війні;
- дослідження вкладу українського народу, у т.ч. окремих підприємств, населених пунктів, родин, сімей тощо, в перемогу над фашизмом через самовіддану працю в тилу.
По завершенні роботи у секціях учасники конференції взяли участь у висадженні Алеї Слави у Боздоському парку. Кожна делегація власноруч посадила деревце сакури, які об'єдналися у символічну алею незалежності та єдності українських земель (див. відео).
Програмою заходу також були передбачені:
- організація виставки з презентацією досліджень юних краєзнавців;
-урочиста хода учасників конференції на Пагорб Слави в м. Ужгороді, де діти запалили та поклали поминальні свічки на могили воїнів-визволителів;
-мітинг-реквієм за участі громадськості Закарпаття біля пам’ятника «Україна воїнам-визволителям» на українсько-словацькому кордоні, спорудженого на честь завершення вигнання нацистів з українських земель.
У ході конференції учасники здійснили цікаві та пізнавальні екскурсії по Ужгороду, Ужгородському замку, до музею «Партизанської слави» в с. Бабичі Мукачівського району, де ознайомилися з історією партизанського руху на Закарпатті, та відвідали Мукачівський замок.
Під час підведення підсумків конференції учасники були відзначені пам’ятними Дипломами та подарунками.
Ігор Купенко, методист Решетилівського РЦТКум

/Files/images/1.1.jpg/Files/images/2.2.jpg/Files/images/3.3.jpg/Files/images/4.4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 177

Коментарi