Історія Решетилівського РЦТКум

Початок організованого туристсько-краєзнавчого руху сягає на Решетилівщині середини 60-х років ХХ століття. Саме в цей період були започатковані районні туристські змагання. Вони проводилися щороку в лісовому масиві «Гарячківський ліс», що знаходиться поблизу Решетилівки. Змагання тривали, як правило, два дні з однією ночівлею, але на змагання, їх учасники, обов’язково йшли походом, зупиняючись у більшості випадків на ночівлю у школах. Маршрути походів розробляв районний штаб з туристсько-краєзнавчої роботи. На чолі штабу в цей час стояв заступник директора Решетилівської середньої школи, вчитель географії Андріяненко Володимир Семенович.

Вагомий вклад в розвиток самодіяльного туризму в 60-ті роки зробили вчителі Корячко І.Я., Козюра М.С., Ширшов Ф.Л., Ситник Д.Х., Дудченко З.П.

На початку 70-х років районна учнівська команда вперше стала призером обласних туристських змагань.

У 70-80-ті роки минулого століття найактивнішими педагогами-туристами були Танько Л.П., Лодіс Л.Д., Нестеренки М.М. та В.Г., Маценко В.Г., брати Деркач І.І., В.І., Є.І., Пелих І.Г., Мирошниченко В.М., Буря (Голуб) Г.О., Колісник (Моцар) Л.М., Круговий В.І., Борисова Т.І., Деркач І.І., Киріченко (Василенко) В.В., Євко Л.Г., Таранець О.В., Бабир С.Г., Зінченко С.В.

Найбільшого успіху учнівська і вчительська туристські команди досягають у 1990-1992 роках, коли посідають перші місця на обласних змаганнях.

Таким чином, за наявності досить високого рівня розвитку туристсько-краєзнавчої роботи в районі постало питання створення позашкільного навчально-виховного закладу туристсько-краєзнавчого профілю і водночас координаційно-організаційного центру в цій сфері. За ініціативи тодішнього інспектора шкіл Маценка Василя Григоровича і розпочала восени 1993 року навчальну діяльність Решетилівська районна станція юних туристів.

Першим директором станції юних туристів був Кисельов Юрій Валентинович, який очолював її до 1996 року. В 1995 році станцію юних туристів було реорганізовано у районний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Директорами центру у різний час працювали Гмиря Ігор Олександрович (1996-1997) та Верещака Іван Іванович (1997-1999). З 1999 року і понині директором Решетилівського РЦТКум працює Карамушка Олександр Вікторович.
Кiлькiсть переглядiв: 465

Коментарi